+48 22 862 87 22
info@uav.com.pl

Firma MSP

MSP powstało z marzeń…

Początek firmie dała pasja tworzenia i fascynacja lotem. Początki to wiele lat budowy modeli latających. Potem były studia na kierunku „Budowa statków powietrznych” i praca w przemyśle lotniczym. Dopiero z czasem przyszedł pomysł na biznes. Zaczęliśmy w 1996 od demonstracji pierwszych samolotów bezpilotowych dla Straży Granicznej i Służby Leśnej, aby sprawdzić czy jest rynek na takie produkty. Traktowano nas wtedy jak postacie z powieści science fiction, a szkoda, bo gdyby potraktowano nas poważniej...

Firma została zarejestrowana w 2001 roku. Z czasem dołączyli kolejni pasjonaci, szukający w pracy czegoś więcej poza źródłem dochodu i tak powstał zespół, który jest najważniejszą częścią MSP. Ludzie oraz wiedza są kapitałem firmy. MSP szeroko współpracuje ze środowiskami badawczymi, które zapewniają stały dostęp do nowinek technicznych i wyników eksperymentów. Obok produkcji seryjnej naszym głównym obszarem działania są projekty badawczo rozwojowe, gdyż specyfika współczesnego rynku wymaga wykorzystywania rozwiązań innowacyjnych.

Od momentu powstania MSP wykonała kilkadziesiąt typów systemów bezpilotowych o rożnym poziomie kompletacji, od prototypów, aż po produkcję seryjną. Firma projektuje i wytwarza komponenty oraz oprzyrządowania produkcyjne samolotów załogowych. Posiadamy również unikalne doświadczenie w badaniu charakterystyk dynamicznych projektowanych samolotów w oparciu o próby w locie na modelach skalowanych. MSP może się również pochwalić współpracą ze światowym przemysłem lotniczym ( TRAC / ChromAlloy / Rolls Royce).

I tak marzenia stały się rzeczywistością…